Case study - Wakeupskin - Codarius

Wakeupskin.pl

Marka powstała w okresie pandemii Covid-19 jak element zbudowania dodatkowego kanału generowania przychodu dla salonu kosmetycznego. Marka prowadzona przez specjalistów z ponad 10 letnim doświadczeniem w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej.

Wyzwania klienta

Głównym wyzwaniem było zbudowanie identyfikacji oraz uruchomieniem sklepu internetowego w 5 dni roboczych. Do realizacji projektu został przypisany dedykowany Project Manager, którego celem było dotrzymanie założeń i przygotowanie klienta do rozpoczęcia sprzedaży internetowej. 

Główne wyzwania:

  • Uruchomienie sklepu internetowego w 5 dni roboczych;
  • Przygotowanie oraz edukacja klienta w zakresie e-commerce;
  • Przygotowanie strategii działań marketingowych, które pomogą klientowi wygenerować pierwsze zamówienia;
  • Wygenerowanie szybkiej sprzedaży jako „proof” dla dalszego prowadzenia sklepu internetowego.
 

Rozwiązanie:

Na początku współpracy skupiliśmy się na poznaniu produktów oraz analizy grupy docelowej potencjalnych klientów. Zebranie tych danych pozwoliło nam obrać kierunek przy tworzeniu projektu graficznego. Wiedzieliśmy, że 5 dni roboczych to mało czasu, dlatego skorzystaliśmy z jednego z gotowych szablonów. 

Warto dodać, że cała komunikacja związana z projektem była prowadzona zdalnie, co finalnie przełożyło się na większe zaangażowanie ze strony klienta. Uruchomiliśmy sklep w pakiecie Standard, ustawiliśmy płatności, kurierów, produkty oraz elementy związane z SEO. Po 5 dniach sklep był gotowy do podpięcia pod domeną www.wakeupskin.pl.

Uruchomienie sklepu wiązało się od razu z uruchomieniem działań marketingowych. Klient z uwagi na lockdown nie generował przychodu w salonie kosmetycznym. Z uwagi na szybkość wygenerowania sprzedaży, skupiliśmy się na dwóch kanałach – Facebook oraz Instagram. Analiza grupy docelowej pozwoliła nam podjąć właściwe decyzje, które kanały wygenerują szybko zamówienia i tym samym przychód.  

Rezultat:

  • Pozyskaliśmy ponad 480 zamówień;
  • Pozyskaliśmy ponad 450 klientów;
  • Pozyskaliśmy ponad 700 subskrypcji newslettera.

Jesteś ciekawy jak możemy pomóc Twojej firmie?

Sprawdź czy nasze narzędzie będzie pasować do Twojego biznesu.