Centrum Pomocy - Codarius

Instrukcje obsługi sklepu

Ustawienia ogólne

W tej części znajdują się najważniejsze informacje oraz ustawienia dotyczące kanału sprzedaży, wyglądu sklepu, wersji językowych i walut. Został też wyjaśniony proces dodawania stron statycznych oraz administratorów.

Kraje, podatki, płatności, wysyłki

W tej części wyjaśnione zostało jak zdefiniować w panelu administracyjnym kraje w których planowana jest sprzedaż, jak ustawić różne podatki dla różnych typów produktów. Przedstawione zostało też dodawanie metod płatności i wysyłek.

Kategorie, produkty i atybuty

Ta część instrukcji wyjaśnia różnice pomiędzy produktami, kategoriami i atrybutami. Pomaga zrozumieć różnice między produktami jedno i wielowariantowymi oraz wskaże co po kolei robić aby zaoszczędzić czas.

Klienci, zamówienia, działania marketingowe, integracje

Ta część pokazuje jak zarządzać Klientami i zamówieniami. Wyjaśnione zostały ustawienia funkcji marketing automation oraz działań marketingowych. Omówione zostały też integracje z systemami zewnętrznymi.

Marketing Automation

W tej części wyjaśnione zostało jak aktywować funkcje marketing automation. Przedstawione zostało również w jaki sposób i w jakim zakresie możliwe jest modyfikowanie funkcji marketing automation.

Import danych

Ta część wyjaśnia w jaki sposób poprawnie dokonać importu danych do sklepu za pomocą plików JSON. Możliwy jest import klientów, atrybutów, opcji, kategorii, produktów oraz wariantów.

Instrukcja pełna

Jest to dokument z pełną instrukcją obsługi sklepu Codarius. Znajdują się tam wszystkie informacje zawarte w innych częściach instrukcji dostępnych na tej stronie, poza importem danych.