FAQ - najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów - Codarius

Odpowiadamy na Twoje wątpliwości

FAQ - najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów

Uzyskaj odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące systemu Codarius. Tutaj dowiesz się, jakie są warunki współpracy i co możemy dla Ciebie zrobić w ramach wykonywanej przez nas pracy.

Zakresy abonamentów nieco różnią się w zależności od wybranego pakietu. W każdym z nich możesz jednak liczyć na hosting, wsparcie techniczne, okresowe aktualizacje całego systemu o nowe funkcjonalności, SLA na poziomie 99,9% (czyli dostępność usługi w czasie), gwarancję działania, a także funkcje marketing automation. Zapewniamy też kontakt z biurem obsługi klienta w godzinach pracy naszego biura.

Nie. W przeciwieństwie do niektórych rozwiązań ecommerce oraz marketing automation, nie pobieramy żadnych prowizji od sprzedaży produktów na sklepie. Płacisz jedynie stały miesięczny abonament.

Nie. Wszystkie sklepy w systemie Codarius są utrzymywane na naszych serwerach, dzięki czemu Ty nie musisz się martwić o jego przedłużenie. Jest to również wliczone w cenę abonamentu, więc naliczamy za hosting żadnych dodatkowych kosztów.

Standardowo umowę podpisujemy na rok, po którym przechodzi ona w umowę na czas nieokreślony z dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Nie. Standardowe rozwiązania marketing automation dostępne są w każdym pakiecie i wchodzą w zakres abonamentu. Pełna lista funkcji, które obejmują poszczególne pakiety znajduje się w cenniku.

W ramach startu z Codarius otrzymujesz pakiet darmowych przesyłek do naszego partnera Globkurier.pl. Na starcie Twoje konto zostanie doładowane stosowną kwotą, która zależy od wybranego pakietu i liczby darmowych przesyłek.

Nie jesteśmy najtańszą firmą oferującą sklepy w modelu SaaS i mamy tego świadomość. Pamiętaj jednak, że w pakietach abonamentowych oprócz standardowych funkcji oferujemy chociażby automatyzację marketingu, co może znacząco wpłynąć na kwotę sprzedaży w Twoim sklepie internetowym. Ponadto, w przeciwieństwie do innych firm działających w tym modelu, oferujemy klientowi pełne wsparcie w trakcie wdrożenia, a także już po nim. Obejmuje ono również doradztwo w zakresie marketingu oraz sprzedaży.

Dodawanie produktów w Codarius jest proste. Panel sklepu jest na tyle intuicyjny, byś mógł sobie poradzić z jego obsługą samodzielnie. Zawsze też możesz skorzystać z naszych bezpłatnych poradników, które znajdziesz na stronie www.codarius.com/instrukcje.

Tak, posiadamy gotowe integracje z kilkoma systemami ERP, m.in. Comarch ERP Optima, Comarch ERP XL, Subiekt GT, Subiekt NEXO, ERP TEMA, Kamsoft (APW-45) oraz WF-MAG. Pamiętaj jednak, że nawet jeśli w chwili obecnej nie posiadamy integracji z Twoim systemem, to wykonamy ją dla Ciebie z wykorzystaniem API lub poprzez pliki xml.

Tak. Nawet w przypadku darmowego pakietu graficznego, na etapie wdrożenia dostosowujemy go do Twojej identyfikacji wizualnej na podstawie przesłanego briefu. Po przekazaniu Ci projektu do akceptacji otrzymujesz jedną pulę bezpłatnych uwag, które możesz wykorzystać, aby w pełni dostosować Twój sklep do założonej wcześniej wizji tego, jak ma wyglądać.

Jak najbardziej. Wsparcie techniczne w sklepie oferujemy przez całą dobę, natomiast w przypadku dodatkowych funkcjonalności, zmian na sklepie czy kwestii marketingowych, możesz kontaktować się z nami i uzyskać wszelkie niezbędne informacje w godzinach pracy naszego biura czyli pomiędzy 8:00 a 18:00.

Tak. Ideą Codariusa jest to, by klienci mogli w prosty sposób prowadzić swój sklep internetowy bez konieczności zaawansowanych zmian w kodzie strony. Od tego masz nasz dział wsparcia IT. Twoim jedynym zadaniem jest rozwijanie sprzedaży w sklepie.

Nie. Podczas przeniesienia platformy na nasze oprogramowanie ustawiamy przekierowania 301, które pozwolą Ci zachować dotychczasowe pozycje w wyszukiwarce Google. Do tej pory żaden z naszych klientów nie ucierpiał na przenoszeniu swojego sklepu internetowego na oprogramowanie Codarius.

Nie. Przenosząc stronę z innego oprogramowania importujemy bazę klientów, bazę zamówień oraz bazę produktów. Importujemy również projekt graficzny, choć oczywiście możemy dostosować go do Twoich obecnych wymagań. Mamy doświadczenie w przenoszeniu stron z innych systemów – począwszy od rozwiązań open source, jak Magento czy Presta Shop, po inne sklepy w modelu SaaS. Znamy te systemy i wiemy co zrobić, by nic po drodze się nie wysypało.

Nie. Wszystkie aktualizacje systemu polegają na dodawaniu do niego nowych funkcjonalności, dzięki którym możesz korzystać z jeszcze większej liczby możliwości prowadząc swój sklep internetowy. W żaden sposób nie wpływają one jednak na wygląd sklepu oraz jego dotychczasowe działanie.

Tak. W panelu administracyjnym poza stronami produktów i kategorii możesz mieć wpływ również na strony statyczne, takie jak regulamin, kontakt czy właśnie strona „o nas”.

Panel Codarius zaprojektowany jest z myślą o użytkownikach, którzy nie posiadają specjalistycznej wiedzy programistycznej. Dzięki temu praktycznie nie ma możliwości, aby coś tam „zepsuć”. Gdybyś jednak nie mógł poradzić sobie z jakimiś zmianami, to oczywiście zawsze masz możliwość kontaktu z nami, a my pokierujemy Cię, byś wykonał je poprawnie lub też wykonamy te zmiany samodzielnie.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Wyślij e-mail pod adres contact@codarius.com lub skontaktuj się telefonicznie pod numerem telefonu +48 32 700 38 70. Z chęcią rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości.