Jak uruchomić sklep w dropshippingu – poradnik - Codarius

Jak uruchomić sklep w dropshippingu – poradnik

Dropshipping to nie tylko modny pomysł na start sklepu internetowego, ale też świetna okazja do tego, aby wybadać i poznać rynek oraz przekonać się, czy prowadzenie sklepu internetowego rzeczywiście jest dla nas. Jak zacząć w tym modelu? Podpowiadamy.

Uruchomienie sklepu internetowego może kojarzyć się z koniecznością włożenia w biznes sporych pieniędzy na początek. To nie tylko koszty związane ze stworzeniem samej platformy e-commerce. To również konieczność wynajęcia powierzchni magazynowej i choć minimalnego zatowarowania wirtualnych półek. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się dropshipping. Chcesz wiedzieć, czym dokładnie jest taki model sprzedaży i dlaczego zyskuje na rynku? Zapraszamy w takim razie do dalszej lektury.

 

Najpierw zamówienia, później zakup produktów

Decydując się na model sprzedaży w dropshippingu, tak naprawdę każdy może otworzyć własną, internetową platformę handlową. Wymagany nakład finansowy jest tutaj wręcz minimalny. Wszystko opiera się bowiem na bardzo ścisłej współpracy z dostawcą, najczęściej po prostu z hurtownią. Zasada działania takiego modelu jest niezwykle prosta. Wystarczy uruchomić swoją platformę handlową i wystawić na niej na sprzedaż wszystkie produkty. Nie trzeba mieć ich na stanie, na własnym magazynie. Cała „machina” rusza dopiero w momencie, gdy klient sklepu złoży zamówienie. Wystarczy przekazać je do dostawcy i dopiero wtedy zapłacić za towar, mając już pewność jego sprzedaży.

 

 

Rozwiązanie to jest atrakcyjniejsze, niż może Ci się wydawać. Oparcie się o model sprzedaży dropshippingu wcale nie oznacza bowiem, że klient będzie musiał dłużej czekać na dostawę produktu. Osoba zamawiająca w sklepie nawet tego nie zauważy, a i może nie mieć nawet pojęcia, że zamówienie zostało wysłane nie fizycznie ze sklepu, ale z hurtowni. Dlaczego tak się dzieje?

 

Dostawca realizuje sprzedaż wysyłkową w imieniu sklepu internetowego

Większość hurtowni bardzo przychylnie patrzy dzisiaj na współpracę w formie dropshipingu. Dzięki temu często w ramach współpracy dostawca całkowicie przejmuje na siebie kwestie związane z dostawą. Zamówiony towar nie trafia do siedziby sklepu, z której powinien zostać następnie wysłany do klienta. Dostawcy mogą oferować bowiem między innymi:

 

  • spakowanie towaru i wysłanie go bezpośrednio do klienta sklepu internetowego,
  • oklejenie opakowań taśmami lub nalepkami z logo platformy e-commerce,
  • dołączenie do każdego zamówienia ulotek reklamowych sklepu, materiałów informacyjnych, podziękowań, a nawet różnych gratisów, które dostarczy właściciel sklepu,
  • dołączenie do paczki dowodu zakupu, jeśli e-sklep wystawia go w formie elektronicznej (dokument zostanie wydrukowany i włożony do przesyłki).

 

Naturalnie prowadząc własną platformę e-commerce w modelu dropshippingu, dalej to Ty, jako właściciel, jesteś odpowiedzialny za rozpatrywanie reklamacji czy za realizację ustawowego zwrotu do 14 dni od zakupu. Tutaj jednak kolejna dobra informacja. Wielu dostawców realizuje również te formalności. Odbierają towar zwrócony, jak również obsługują zgłoszenia reklamacyjne.

 

Dlaczego warto postawić na dropshipping?

 

Czas najwyższy zebrać wszystkie te informacje w jedną, spójną całość. Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na drobny biznes w sieci i nie masz zbyt dużo pieniędzy na jego start, taka opcja na pewno będzie doskonałym rozwiązaniem. Największe jej zalety, to przede wszystkim:

 

  • rozpoczęcie działalności w e-commerce z minimalnym wkładem finansowym,
  • brak konieczności ponoszenia opłat za wynajem magazynu,
  • towaru nie trzeba kupować przed jego sprzedażą, dzięki czemu biznes jest bezpieczniejszy,
  • wielu dostawców przejmie na siebie większość obowiązków związanych z wysyłką, reklamacjami oraz zwrotami,
  • ponieważ dostawca bierze na siebie wiele obowiązków właściciela sklepu, masz więcej czasu na promocję firmy,
  • sklep w formie dropshippingu sprawdzi się doskonale również w przypadku osób pracujących, które chcą niewielkim wkładem pracy dorobić do swojej pensji.

 

Nie zapomnij o dobrej platformie e-commerce

Naturalnie jednak znalezienie dobrego dostawcy i podpisanie z nim umowy to dopiero połowa sukcesu. Nie można zapominać bowiem o tym, aby zadbać o wysoką jakość samej platformy handlowej. Jeśli chcesz korzystać z funkcjonalnego, nowoczesnego i bardzo atrakcyjnie wyglądającego sklepu online, zgłoś się do nas już dziś. Nasi specjaliści z Codarius zaproponują najlepsze rozwiązania, zajmą się budową sklepu, stworzeniem grafiki, konfiguracją platformy, a nawet promocją.

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Powiązane

Wybrane dla Ciebie:

e-mail marketing

E-mail marketing – pięć sposobów na to, jak wykorzystać go w Twoim sklepie internetowym

E-mail marketing w dobie wszechobecnych social mediów i nowoczesnych kanałów sprzedaży, jawi się jako starsze i nie do końca doceniane dziecko marketingu internetowego. Mimo tego, wiele sklepów internetowych do dziś korzysta z mailingu, jako formy zwiększenia sprzedaży. I jeśli jest to robione z głową, to maile mogą być rzeczywiście wartościowym narzędziem komunikacji z klientami.

Audyt e-commerce, czyli co powinieneś badać w swoim sklepie internetowym

Dla wielu praca nad sklepem internetowym kończy się na jego wdrożeniu i zleceniu agencji marketingowej prowadzenia reklamy. Niestety – jeśli chcemy poważnie podejść do tematu prowadzenia sklepu internetowego i osiągać sukcesy sprzedażowe, praca nad nim powinna trwać nieprzerwanie. Audyt e-commerce może pomóc w skutecznym prowadzeniu sklepu i wyciąganiu maksimum z jego możliwości.

zwroty i reklamacje w sklepie internetowym

Zwroty i reklamacje w sklepie internetowym

Bez względu na to, jak dobry asortyment posiadasz na swoim sklepie, musisz się liczyć z tym, że prędzej czy później zajdzie konieczność zrobienia zwrotu. Nie jest to koniec świata – ważne aby tymi zwrotami dobrze zarządzać, aby nie być stratnym, a jednocześnie utrzymywać poprawne relacje z klientami.

Spodobał Ci się artykuł?

Zapisz się do newslettera, a nie ominie Cię już żadna nowa treść na blogu.