Marketing internetowy dla e-sklepu - jakie elementy wykorzystać? - Codarius

Marketing internetowy dla e-sklepu – jakie elementy wykorzystać?

Marketing internetowy dla e-sklepu - jakie elementy wykorzystać
Jak reklamować sklep internetowy? Opcji jest przynajmniej kilka, dlatego chcielibyśmy dzisiaj zrobić przegląd tego, jak promować swój e-commerce, aby jak najszybciej zaczął przynosić on zyski.

Z Internetu korzysta dzisiaj niemal każdy. Możliwość porównania cen, zapoznania się z opiniami o produktach oraz zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu to spore ułatwienie dla wielu osób. Warto wykorzystać ten fakt i zacząć sprzedawać w sieci. Od czego zatem zacząć?

 

Pozycjonowanie, czyli daj się odnaleźć

Aby umożliwić klientom szybkie znalezienie sklepu, warto zadbać o stronę, na której się on znajduje. Znajomość technik SEO jest tutaj bardzo przydatna, opłaca się więc zlecić pozycjonowanie witryny dobrej agencji marketingowej. Działania, które pomogą znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania, to m.in.:

 

  • założenie działu z blogiem i zamieszczanie ciekawych wpisów, zawierających określone słowa kluczowe,
  • dodawanie sensownych linków do produktów i kategorii w sklepie online,
  • optymalizacja kodu witryny,
  • dostosowanie strony do wielu urządzeń (komputery, smartfony, tablety),
  • bieżąca analiza skuteczności wdrażanych rozwiązań.

 

Google Ads – stwórz sensowną kampanię

Aby zwiększyć szansę na odwiedziny w e-sklepie, dobrze jest rozważyć kampanię reklamową w wyszukiwarce. Do jej przygotowania świetnie nadaje się system o nazwie Google Ads (dawne Google AdWords). Jest to potężne narzędzie, które umożliwia kierowanie reklam do osób z określonego obszaru, szukających konkretnego produktu w sieci. Choć samo przygotowanie kampanii od strony technicznej nie jest trudne, to już analiza rezultatów bywa czasochłonna. Trzeba wiedzieć, które elementy w razie potrzeby zmodyfikować, aby reklama była skuteczniejsza. Być może chodzi o bardziej trafne słowa kluczowe? A może dzienny budżet jest zbyt niski?

 

 

Reklama w Social Media, czyli Facebook Ads

Media społecznościowe są bogatym źródłem wiedzy na temat preferencji użytkowników. Na pewno warto uwzględnić ten fakt w promocji sklepu. System reklamowy Facebooka umożliwia kierowanie oferty danego produktu do osób, które są naprawdę zaciekawione zakupem. Pomagają w tym sami użytkownicy, podający dane: wiek, płeć czy miejsce zamieszkania. Reklama sklepu może także wyświetlić się osobom, „lajkującym” wpisy, tematycznie związane z danymi produktami – a więc wykazującym realne zainteresowanie określoną branżą. Przykładowo: dobrze zaprojektowana kampania reklamowa sklepu z odzieżą do tańca trafi do osób, które komentują posty szkoły tańca i biorą udział w wydarzeniach, związanych z salsą albo tangiem.

 

 

Instagram – pokaż, co sprzedajesz

Świetnym miejscem do tego, aby zaprezentować ofertę swojego sklepu, jest Instagram. Ludzie uwielbiają oglądać ciekawe zdjęcia, grafiki, a także dzielić się nimi. Dobra fotografia produktowa potrafi mocno przyczynić się do pozyskania nowych klientów. W przypadku sklepu z ubraniami warto pomyśleć o profesjonalnej sesji z udziałem modeli i modelek. Ktoś, kto sprzedaje meble, może z kolei pokusić się o zamieszczanie profesjonalnych zdjęć, przedstawiających gotowe aranżacje. Warto pamiętać o stosowaniu hashtagów, odpowiadających treści. Dodatkowo Instagram pozwala na pokazanie firmy od strony zaplecza i umożliwia informowanie o promocjach lub nowościach.

 

Nawiąż współpracę z influencerem

Influencer to osoba, która zgromadziła wokół siebie aktywne grono obserwujących ją osób. Może to być blogerka modowa, celebryta albo osoba, poruszająca się w określonej tematyce (np. skoki spadochronowe, parkour czy  salsa). Influencer promuje daną markę – najczęściej poprzez publikację na blogu wpisów sponsorowanych lub zamieszczanie na swoim kanale zdjęć z określonym produktem. Istnieje spora szansa, że jego fani podążą za przykładem i również zainteresują się sklepem, oferującym „wyjątkowe bluzy” albo „pyszny, zdrowy napój”! Kampanie z influencerami zwykle przeprowadzane są z udziałem agencji marketingowych, nawiązujących z nimi umowy.

 

Promowanie się w sieci może przebiegać na kilka sposobów. Aby przyciągnąć klientów do e-sklepu, warto je połączyć. Kompleksowe, przemyślane działania marketingowe doprowadzą do zwiększenia zysków i pozyskania oddanych klientów, którzy chętnie będą wracać po kolejne zakupy.

 

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Powiązane

Wybrane dla Ciebie:

Uwidocznienie sklepu internetowego – dlaczego uruchomienie platformy to dopiero początek?

Uwidocznienie sklepu internetowego to proces, który w perspektywie rozwoju firmy jest dużo istotniejszy niż postawienie platformy e-commerce. Nie oznacza to oczywiście, że budowa sklepu internetowego nie jest ważna, natomiast samo jego wdrożenie, choć często zajmuje dużo czasu i pracy, jest jak otwarcie biznesu w piwnicy nie informując nikogo i czekanie na to, aż ktoś nas w niej znajdzie.

Jak zainstalować Google Analytics w Codarius?

Jak zainstalować Google Analytics będąc w Codarius? To proste. Wystarczy założyć bezpłatne konto w Google Analytics, a następnie przesłać nam kod śledzenia, który otrzymasz po wstępnej konfiguracji Analyticsa. Resztą zajmiemy się my.

Release 1.7 – nowe funkcje i moduły

Q3 2020 przyniósł nam wiele nowych projektów oraz wiele nowych modułów. Dla przypomnienia stosujemy w Codarius Continuous Integration (CI), co pozwala nam na codzienne zmiany i aktualizacje. 

Poznaj nasze moduły – program lojalnościowy

Program lojalnościowy to moduł, który pozwoli Ci na utrzymywanie pozytywnych relacji z Twoimi klientami, a jednocześnie wzrost sprzedaży na sklepie, zwiększając liczbę powracających do Ciebie klientów. O tym, w jaki sposób taki program skonfigurować, dowiesz się z poniższego wpisu.

Spodobał Ci się artykuł?

Zapisz się do newslettera, a nie ominie Cię już żadna nowa treść na blogu.