Podłączenie bramki płatniczej iMoje do Twojego sklepu internetowego - Codarius

Podepnij płatności iMoje

Podłączenie bramki płatniczej iMoje do Twojego sklepu internetowego

Uwaga!

Aby zachować poprawność otrzymywanych notyfikacji bramkę płatniczą podłączamy do uruchomionego sklepu, czyli wtedy, gdy znajdzie się on już pod domyślną domeną.

Logujemy się do panelu administracyjnego  wybieramy zakładkę KonfiguracjaMetody płatności → następnie naciskamy przycisk Utwórz i wybieramy iMoje.

Na stronie konfiguracyjnej uzupełniamy pole Kod możemy tam wpisać np. imoje (korzystamy z małych liter i nie stosujemy polskich znaków) oraz zaznaczamy kanał sprzedaży.

Następnie z panelu iMoje kopiujemy:

    1. Identyfikator klienta.
    2. Identyfikator sklepu.
    3. Klucz sklepu.

Wszystkie powyższe dane znajdziemy w panelu iMoje. Otwieramy Sklepy → wybieramy nasz sklep z listy → wchodzimy w SzczegółyDane do Integracji.

Następnie w panelu Codarius zmieniamy Środowisko na Production, dodajemy Nazwę zgodną z wytycznymi ING i naciskamy Utwórz.

Po pomyślnym zapisaniu automatycznie wygeneruje się adres URL dla notyfikacji, który należy skopiować i wkleić do panelu iMoje w Danych do Integracji, uzupełniamy tam również adres e-mail.

Ostatnim elementem jest przetestowanie integracji, aby to zrobić musimy przypisać płatność iMoje do utworzonych przez nas Metod wysyłki, a następnie złożyć testowe zamówienie. Jeżeli zostaniemy poprawnie przekierowani na bramkę płatniczą, to znaczy, że integracja się powiodła.