Porównanie stawek i prowizji płatności online - ranking 2018 - Codarius

Porównanie stawek i prowizji płatności online – ranking 2018

Rynek płatności online rozwija się równie szybko, co cała branża e-commerce. Abyście nie pogubili się w gąszczu ofert, przygotowaliśmy ranking płatności online pod kątem prowizji i opłat dla małego sklepu internetowego.

Sklep internetowy nie może obejść się bez płatności internetowych, które dzisiaj stanowią już standard każdego oprogramowania. Według raportu Gemius “E-commerce w Polsce 2017” ponad 62% użytkowników wybiera możliwość szybkiego przelewu z uwagi na łatwość takiej transakcji oraz szybkość realizacji przez sklep jego zamówienia.

 

Porównaliśmy dla Was dostępne na rynku płatności online pod kątem prowizji i opłat dla małego sklepu internetowego, który wchodzi na rynek. Im masz większe obroty tym jesteś w stanie negocjować stawki z każdym z dostawców.

 

Dzisiaj wiedza dla wszystkich początkujący adeptów sprzedaży internetowej, aby mogli szybko sobie porównać dostępne narzędzia i wybrać te, które pod kątem finansowanym im najbardziej odpowiada.

 

Porównaliśmy oferty następujących providerów płatności:

 

  • PayU
  • DotPay
  • Tpay (dawne Transferuj.pl)
  • PayLane
  • BlueMedia
  • GoPay
  • Przelewy24

 

ZESTAWIENIE

 

LPFIRMAPROWIZJAOPŁATY DODATKOWE
1.PayU2,30%0 zł
2.DotPay1,90%0 zł
3.Tpay1,59%0,39 zł
4.PayLane1,70%0 zł
5.BlueMedia1,70%0 zł
6.GoPay1,50%

0,5 zł + miesięczny abonament 29 zł

7. Przelewy241,59%0 zł

 

Powyższe zestawienie obowiązuje na dzień 07.11.2018 i zawiera oferty promocyjne dostępne na stronach internetowych każdego z dostawców.  

 

Prowizja to wysokość procentowa, którą zapłacisz od każdego zamówienia opłaconego przez użytkownika z wykorzystaniem danego narzędzia.

Opłaty dodatkowe to dodatkowe koszty, które poniesiesz od każdego zamówienia opłaconego przez użytkownika z wykorzystaniem danego narzędzia.

 

Przykład:

Korzystasz z Tpay. Twój klient dokonał zamówienia na kwotę 100 zł brutto. Od tego zamówienia zapłacisz następujące opłaty:

 

  • Prowizja w kwocie 1,59 zł
  • Opłata dodatkowa w kwocie 0,39 zł

Za obsługę płatności online dla tego zamówienia zapłacisz łącznie 1,98 zł.

Podsumowanie

Powyższe zestawienie dotyczy standardowych cenników, które są dostępne na stronach internetowych oraz przy kontakcie z działami sprzedaży. Jeżeli posiadasz doświadczenie w negocjacji, to pewnie jesteś w stanie wynegocjować bardziej przystępną ofertę.

 

Jeżeli uważasz, że są inne narzędzia, które również warto dodać do tego zestawienia, to Napisz do nas.

 

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Powiązane

Wybrane dla Ciebie:

e-mail marketing

E-mail marketing – pięć sposobów na to, jak wykorzystać go w Twoim sklepie internetowym

E-mail marketing w dobie wszechobecnych social mediów i nowoczesnych kanałów sprzedaży, jawi się jako starsze i nie do końca doceniane dziecko marketingu internetowego. Mimo tego, wiele sklepów internetowych do dziś korzysta z mailingu, jako formy zwiększenia sprzedaży. I jeśli jest to robione z głową, to maile mogą być rzeczywiście wartościowym narzędziem komunikacji z klientami.

Audyt e-commerce, czyli co powinieneś badać w swoim sklepie internetowym

Dla wielu praca nad sklepem internetowym kończy się na jego wdrożeniu i zleceniu agencji marketingowej prowadzenia reklamy. Niestety – jeśli chcemy poważnie podejść do tematu prowadzenia sklepu internetowego i osiągać sukcesy sprzedażowe, praca nad nim powinna trwać nieprzerwanie. Audyt e-commerce może pomóc w skutecznym prowadzeniu sklepu i wyciąganiu maksimum z jego możliwości.

zwroty i reklamacje w sklepie internetowym

Zwroty i reklamacje w sklepie internetowym

Bez względu na to, jak dobry asortyment posiadasz na swoim sklepie, musisz się liczyć z tym, że prędzej czy później zajdzie konieczność zrobienia zwrotu. Nie jest to koniec świata – ważne aby tymi zwrotami dobrze zarządzać, aby nie być stratnym, a jednocześnie utrzymywać poprawne relacje z klientami.

Spodobał Ci się artykuł?

Zapisz się do newslettera, a nie ominie Cię już żadna nowa treść na blogu.