Poznaj nasze moduły – program lojalnościowy

Konfiguracja

W celu skonfigurowania programu lojalnościowego należy udać się do zakładki (Program lojalnościowy -> Konfiguracja). Aby włączyć program lojalnościowy należy w sekcji Ustawienia podstawowe zaznaczyć, że ma być aktywny. W sekcji  Przyznawanie i zarządzanie punktami możemy skonfigurować czy oraz ile punktów ma być naliczanych za wystawienie recenzji, subskrybowanie newslettera. Ustalamy także liczbę punktów, które otrzyma klient za każde X zł. W przypadku każdego wariantu możemy ustalić dodatkową liczbę punktów, które otrzyma klient za zakup konkretnie tego wariantu. Ostatnim etapem konfiguracji jest ustalenie, za które produkty będą przyznawane punkty. 

Mamy do wyboru 3 opcje:

Wszystkie produkty – w tym przypadku, gdy zamówienie zostanie oznaczone jako zrealizowane klient otrzyma odpowiednią liczbę punktów według SUMY PRODUKTÓW (czyli za całe zamówienie bez kosztów wysyłki)

Wybrane produkty – w tym przypadku punkty zostaną naliczone tylko i wyłącznie za produkty, które mają zaznaczone pole znajdujące się w edycji produktu informujące o tym, że produkt bierze udział w programie lojalnościowym.

Produkty z wybranych kategorii – punkty zostają naliczane za produkty, które zostały znajdują się w kategorii, która ma zaznaczone pole w edycji kategorii informujące o tym, że produkty z danej kategorii biorą udział w programie lojalnościowym.

 

Przykładowa konfiguracja programu:

 

Przyznawanie punktów

 

Zamówienia – punkty zostają przydzielone klientowi w momencie gdy status zamówienia zmieni się na zrealizowane

Recenzje – punkty zostaną przydzielone w momencie zaakceptowania przez administratora recenzji w panelu administratora.

Newsletter – punkty zostają przydzielone gdy użytkownik potwierdzi chęć zapisania się do newslettera.

 

Historia 

Historię przyznanych oraz wydanych punktów można znaleźć w panelu administratora w zakładce Program lojalnościowy -> Historia. Znajduję się tam informacja o tym czy punkty zostały przydzielone czy wydane przez klienta, ilość punktów oraz akcja, która została wykonana z datą jej wykonania. Historię konkretnego klienta można znaleźć w jego zakładce w panelu administratora. Poniżej znajdują się przykłady

Promocje

Moduł programu lojalnościowego jest ściśle powiązany z promocjami. Została dodana reguła “Minimalna liczba punktów klienta w programie lojalnościowym”, ustawienie promocji z tą regułą powoduje, że klienci posiadający podaną liczbę punktów mogą skorzystać z promocji (TA PROMOCJA NIE ZABIERA PUNKTÓW KLIENTOWI!)

Inną opcją promocji jest wydawanie zebranych punktów przez klienta – w tym celu należy zaznaczyć pole Program lojalnościowy oraz określić Minimalną liczbę punktów klienta do odebrania kuponu promocyjnego. Wszystkie promocje skonfigurowane w ten sposób są wyświetlane klientowi w Panelu klienta. Poniżej screen konfiguracji

 

Klient

Klient w każdym momencie może sprawdzić liczbę posiadanych punktów, historię oraz dostępne kupony do odebrania – jeżeli klient nie posiada wystarczającej ilości punktów do odebrania danego kuponu to widzi o nim tylko informację bez możliwości odbioru. 

Jeżeli klient posiada potrzebną liczbę punktów może je wymienić na kod promocyjny skonfigurowanej w opisany wcześniej sposób promocji, który jest generowany automatycznie oraz jest ważny miesiąc. Klient otrzymuje taki kupon na maila. Poniżej screeny z panelu klienta

Dashboard

Historia

Kupony z niewystarczającą liczbą punktów.

Gdy posiada potrzebną liczbę punktów:

Wymiana:

Administrator może edytować treść maila w Panelu Administratora (Zarządzanie treścią -> Szablony email -> Wygenerowany kupon – za punkty w programie lojalnościowym)

 

 

Grzegorz Sadłoń małe zdjęcie

Grzegorz Sadłoń

Prezes zarządu w Codarius.com.

Praktyk z ponad 12 letnim doświadczeniem w budowie sklepów internetowych.