Poznaj nasze moduły - program lojalnościowy - Codarius

Poznaj nasze moduły – program lojalnościowy

Program lojalnościowy to moduł, który pozwoli Ci na utrzymywanie pozytywnych relacji z Twoimi klientami, a jednocześnie wzrost sprzedaży na sklepie, zwiększając liczbę powracających do Ciebie klientów. O tym, w jaki sposób taki program skonfigurować, dowiesz się z poniższego wpisu.
Konfiguracja

W celu skonfigurowania programu lojalnościowego należy udać się do zakładki Program lojalnościowy -> Konfiguracja. Aby włączyć program lojalnościowy należy w sekcji Ustawienia podstawowe zaznaczyć, że ma być aktywny. W sekcji Przyznawanie i zarządzanie punktami możemy skonfigurować czy oraz ile punktów ma być naliczanych za wystawienie recenzji, subskrybowanie newslettera. Ustalamy także liczbę punktów, które otrzyma klient za każde X zł. W przypadku każdego wariantu możemy ustalić dodatkową liczbę punktów, które otrzyma klient za zakup konkretnie tego wariantu. Ostatnim etapem konfiguracji jest ustalenie, za które produkty będą przyznawane punkty.

Mamy do wyboru 3 opcje:

Wszystkie produkty – w tym przypadku, gdy zamówienie zostanie oznaczone jako zrealizowane klient otrzyma odpowiednią liczbę punktów według SUMY PRODUKTÓW (czyli za całe zamówienie bez kosztów wysyłki).

Wybrane produkty – w tym przypadku punkty zostaną naliczone tylko i wyłącznie za produkty, które mają zaznaczone pole znajdujące się w edycji produktu informujące o tym, że produkt bierze udział w programie lojalnościowym.

Produkty z wybranych kategorii – punkty zostają naliczane za produkty, które zostały znajdują się w kategorii, która ma zaznaczone pole w edycji kategorii informujące o tym, że produkty z danej kategorii biorą udział w programie lojalnościowym.

Przykładowa konfiguracja programu:

Przyznawanie punktów zamówienia – punkty zostają przydzielone klientowi w momencie gdy status zamówienia zmieni się na zrealizowane

Recenzje
– punkty zostaną przydzielone w momencie zaakceptowania przez administratora recenzji w panelu administratora.

Newsletter – punkty zostają przydzielone gdy użytkownik potwierdzi chęć zapisania się do newslettera.

Historia

Historię przyznanych oraz wydanych punktów można znaleźć w panelu administratora w zakładce Program lojalnościowy Historia. Znajduję się tam informacja o tym czy punkty zostały przydzielone czy wydane przez klienta, ilość punktów oraz akcja, która została wykonana z datą jej wykonania. Historię konkretnego klienta można znaleźć w jego zakładce w panelu administratora. Poniżej znajdują się przykłady:

Promocje Moduł programu lojalnościowego jest ściśle powiązany z promocjami. Została dodana reguła “Minimalna liczba punktów klienta w programie lojalnościowym”, ustawienie promocji z tą regułą powoduje, że klienci posiadający podaną liczbę punktów mogą skorzystać z promocji (TA PROMOCJA NIE ZABIERA PUNKTÓW KLIENTOWI!)

Inną opcją promocji jest wydawanie zebranych punktów przez klienta – w tym celu należy zaznaczyć pole Program lojalnościowy oraz określić Minimalną liczbę punktów klienta do odebrania kuponu promocyjnego. Wszystkie promocje skonfigurowane w ten sposób są wyświetlane klientowi w Panelu klienta. Poniżej screen konfiguracji.

Klient w każdym momencie może sprawdzić liczbę posiadanych punktów, historię oraz dostępne kupony do odebrania – jeżeli klient nie posiada wystarczającej ilości punktów do odebrania danego kuponu to widzi o nim tylko informację bez możliwości odbioru. Jeżeli klient posiada potrzebną liczbę punktów może je wymienić na kod promocyjny skonfigurowanej w opisany wcześniej sposób promocji, który jest generowany automatycznie oraz jest ważny miesiąc. Klient otrzymuje taki kupon na maila. Poniżej screeny z panelu klienta.

Historia Kupony z niewystarczającą liczbą punktów. Gdy posiada potrzebną liczbę punktów: Wymiana: Administrator może edytować treść maila w Panelu Administratora (Zarządzanie treścią Szablony email – Wygenerowany kupon – za punkty w programie lojalnościowym)
v

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Bądź na bieżąco

Newsletter Codarius

Zapisz się do naszego newslettera, a już nigdy nie uciekną Ci najnowsze informacje ze świata e-commerce.

Powiązane

Wybrane dla Ciebie:

Uwidocznienie sklepu internetowego – dlaczego uruchomienie platformy to dopiero początek?

Uwidocznienie sklepu internetowego to proces, który w perspektywie rozwoju firmy jest dużo istotniejszy niż postawienie platformy e-commerce. Nie oznacza to oczywiście, że budowa sklepu internetowego nie jest ważna, natomiast samo jego wdrożenie, choć często zajmuje dużo czasu i pracy, jest jak otwarcie biznesu w piwnicy nie informując nikogo i czekanie na to, aż ktoś nas w niej znajdzie.

Jak zainstalować Google Analytics w Codarius?

Jak zainstalować Google Analytics będąc w Codarius? To proste. Wystarczy założyć bezpłatne konto w Google Analytics, a następnie przesłać nam kod śledzenia, który otrzymasz po wstępnej konfiguracji Analyticsa. Resztą zajmiemy się my.

Release 1.7 – nowe funkcje i moduły

Q3 2020 przyniósł nam wiele nowych projektów oraz wiele nowych modułów. Dla przypomnienia stosujemy w Codarius Continuous Integration (CI), co pozwala nam na codzienne zmiany i aktualizacje. 

Poznaj nasze moduły – program lojalnościowy

Program lojalnościowy to moduł, który pozwoli Ci na utrzymywanie pozytywnych relacji z Twoimi klientami, a jednocześnie wzrost sprzedaży na sklepie, zwiększając liczbę powracających do Ciebie klientów. O tym, w jaki sposób taki program skonfigurować, dowiesz się z poniższego wpisu.

Spodobał Ci się artykuł?

Zapisz się do newslettera, a nie ominie Cię już żadna nowa treść na blogu.