Zanim zaczniesz - Codarius

Dowiedz się, jak uruchomić sklep w systemie Codarius

Zanim zaczniesz współpracę z Codariusem

Razem osiągniemy cel

Tworzenie sklepu jest proste

Boisz się, że wdrożenie sklepu Cię przerośnie? Nic bardziej mylnego. Proces budowy sklepu internetowego przed uruchomieniem go, jest naprawdę prosty.

Oczywiście będziemy potrzebowali Twojego zaangażowania, natomiast na każdym etapie pracy możesz liczyć na nasze pełne wsparcie, dzięki czemu wspólnie uda nam się osiągnąć cel.

Poznaj proces tworzenia sklepu

Od nawiązania współpracy do uruchomienia

Chcemy żebyś zrozumiał proces budowy sklepu internetowego w systemie Codarius. Nie jesteśmy typowym saasem – tworzymy dedykowane serwisy, bo wiemy, że każdy klient jest inny.

Dlatego przed wdrożeniem, chcemy żebyś dowiedział się, jakie są kolejne kroki na drodze do Twojego własnego e-commerce.

Pierwszym krokiem jest podpisanie z nami umowy, w której określimy szczegółowe warunki naszej współpracy. Tam ustalona będzie kwota miesięcznego abonamentu, ewentualne dodatkowe opłaty związane z jednorazowym wdrożeniem sklepu i wszystkie funkcjonalności, które będą niezbędne, aby Twój sklep funkcjonował tak, jak sobie to zaplanowałeś. Umowa określi też termin wdrożenia sklepu, który standardowo wynosi pięć dni, natomiast w przypadku niestandardowych rozwiązań, może się oczywiście wydłużyć.

Bez względu na to, czy zakładałeś wcześniej wersję demonstracyjną sklepu, czy nie, otrzymasz dostęp do swojego własnego demo sklepu, na którym będziemy wprowadzać wszelkie zmiany i integracje. Pamiętaj, że od razu po otrzymaniu dostępu do panelu warto jest zmienić hasło, co zrobisz w sekcji konfiguracja -> administratorzy.

Jeśli chcesz poznać lepiej panel administracyjny Codarius, odwiedź sekcję https://www.codarius.com/instrukcje/, gdzie znajdziesz poradniki i informacje dotyczące jego funkcjonowania.

W kolejnym etapie otrzymasz od nas brief, który pozwoli nam przygotować projekt graficzny sklepu. Im więcej informacji podasz nam w tym briefie, tym większa szansa, że dobrze zrozumiemy Twoje potrzeby, dzięki czemu sklep będzie odpowiadał Twojej wizji. Samo wypełnienie briefa nie zajmie Ci więcej niż 10 minut.

Jak już otrzymamy od Ciebie brief, rozpoczyna się proces konfiguracji i wdrożenia Twojego sklepu. Poza kwestiami graficznymi polega on na skonfigurowaniu sklepu od strony technicznej. Dlatego też, będziemy potrzebowali od Ciebie informacji o metodach płatności, wysyłce czy stronach statycznych, takich jak polityka prywatności i regulamin. Szczegółową listę informacji, których będziemy od Ciebie potrzebowali znajdziesz poniżej.

Zdecydowana większość naszych klientów akceptuje projekt sklepu już po pierwszym pokazaniu go przez nasz dział obsługi klienta. W Codariusie mamy jednak świadomość, że chcesz, by Twój ecommerce wyglądał dokładnie tak, jak sobie założyłeś, dlatego w ramach abonamentu otrzymujesz możliwość jednej iteracji poprawek.

Oznacza to, że po udostępnieniu Ci gotowego projektu, możesz zgłosić nam listę zmian, które wprowadzimy, żeby dostosować sklep w pełni do Twoich potrzeb.

Gdy wszystko mamy już dograne, sklep jest gotowy do przeniesienia na docelową domenę. Od tego momentu Twój ecommerce jest gotowy do tego, żeby sprzedawać. Teraz już tylko od Twojej determinacji zależy, czy osiągniesz sukces. Pamiętaj, że będziemy Cię w tym wspierać.

Poznaj listę informacji, których będziemy od Ciebie potrzebować zanim zaczniemy

Pomóż nam zacząć

Często powtarzamy, że tworzenie sklepu internetowego to współpraca pomiędzy dostawcą oprogramowania, a klientem, czyli Tobą. Im szybciej dostarczysz nam niezbędne materiały i informacje, tym szybciej Twój sklep będzie gotowy.

Poniżej znajdziesz listę informacji, które musimy od Ciebie mieć, zanim ruszymy z wdrożeniem. Możesz też pobrać ją sobie i wydrukować, a potem po  kolei odhaczać kolejne pozycje z listy.

1. Metody płatności

Jeśli zaplanowałeś już, jakie metody płatności mają być dostępne na sklepie, to przekaż nam tę informację. Najczęściej klienci decydują się na płatności za pośrednictwem szybkich przelewów (na przykład Przelewy24 lub PayU), przelewów tradycyjnych oraz płatności za pobraniem.

2. Dane do płatności poprzez przelew bankowy

Jeśli na Twoim sklepie jest dostępna opcja płatności poprzez przelew tradycyjnych, potrzebujemy informacji o Twoim numerze konta oraz nazwie banku.

3. Metody wysyłki oraz ich ceny

Aby podpiąć moduły wysyłki, niezbędna jest informacja o tym, z jakimi firmami przewozowymi współpracujesz oraz jakie będą koszty poszczególnych opcji wysyłki.

4. Schemat kategorii

W celu dopasowania menu górnego do ilości kategorii oraz podkategorii potrzebujemy od Ciebie schematu (drzewka) kategorii, w jakich posegregowane mają być Twoje produkty.

5. Informacje do stron statycznych

a) Zakładka "O Nas" – wyślij nam informacje na temat tego, co chciałbyś umieścić na stronie o firmie. Pamiętaj, że możesz też edytować tę stronę w panelu administracyjnym;

b) regulamin – to wbrew pozorom jedna z ważniejszych zakładek na sklepie. Regulamin jest de facto umową, jaką zawierasz z klientami, którzy dokonują zakupu w sklepie internetowym, dlatego ważne jest, by był on dobrze dopracowany;

c) kontakt – podaj dane, za pomocą których Twoi klienci mogą się z Tobą skontaktować. Pamiętaj, że udostępnienie danych może mieć pozytywny wpływ na budowę zaufania w potencjalnych klientach, co zwłaszcza w nowych sklepach jest niezwykle ważne;

d) polityka prywatności – polityka prywatności określa, jakie reguły zarządzania i przechowywania danych osobowych panują w Twojej firmie. Pamiętaj, że każdy sklep internetowy gromadzi takie dane (chociażby związane z dokonaniem zakupu), więc nie możesz obyć się bez poprawnie napisanej polityki prywatności.

Ciągle masz obawy?

Nie przejmuj się, to normalne. Otwierając sklep internetowy podejmujesz się sporego projektu, dlatego ważne jest, abyś odpowiednio go przemyślał.

Pamiętaj, że na każdym etapie możesz skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem +48 32 700 38 70 lub mailowo pisząc na contact@codarius.com. W każdej chwili możemy także umówić się z Tobą na spotkanie, podczas którego jeszcze raz wyjaśnimy, w jaki sposób pomożemy Ci uruchomić Twój sklep internetowy i zacząć na nim zarabiać.